Získali sme prvýkrát tri hviezdy

Získali sme prvýkrát tri hviezdy

Slovenské kávy kraľujú v prestížnom rebríčku.

Získali sme prvýkrát tri hviezdy.

  • Great Taste je skutočne prestížne ocenenie v gastrosektore
  • Úplne prvýkrát sa slovenským kávam podarilo získať až tri hviezdy

Slovenské pražiarne sú schopné robiť silnú konkurenciu aj svetovým menám. O tom, že sa naša kávová kultúra vyvíja smerom vpred, hádam nemusíme ani viesť debatu.

To, ako sa tento voňavý a chutný svet posunul za posledných 10 rokov, je až neuveriteľné. Najväčšiu zásluhu na tom majú naši lokálni pražiari kávy a túto snahu si všimli aj v zahraničí.

The Great Taste ocenenie má na konte už veľmi veľa slovenských výrobkov a dokonca aj káv. Tento rok sa však 2 pražiarne dočkali extrémneho úspechu a vôbec prvýkrát si hneď dve slovenské kávy odniesli 3 hviezdy, čo predstavuje to najvyššie ocenenie.

Kávoholik

Pražiarni, ktorá je pôvodom z hlavného mesta, sa konečne dostalo vysnívaných hviezd. Za celým týmto projektom stojí Ján Holko. Aj keď jeho prioritou je dodávať slovenským kávičkárom tú najlepšiu kávu, hviezdy ho, samozrejme, potešili.

Káva nie je jediným sortimentom v jeho ponuke, aj keď je s ňou úzko spätá.

„Sme nesmierne radi a hrdí, že naše kávy tento rok získali všetky tri možné ocenenia v najväčšom a najakceptovanejšom teste potravín a nápojov na svete – Great Taste. Káva Hamasho natural z Eiópie získala najvyššie ocenenie – tri hviezdy. Ďakujeme za vašu podporu a ocenenie nás motivuje byť ešte lepší ako aj na budúci rok obhájiť tento výsledok,“ píšu na v statuse na svojom Facebooku.

Snažia sa dodávať aj špičkové vybavenie na kurzy pre začínajúcich aj pokročilejších baristov. Poďme sa pozrieť na ich kávu, ktorá získala tie tri hviezdy.

Je to, samozrejme, 100-percentná arabika z Etiópie, konkrétnejšie z farmy Hamasho. Chuťové tony by mali pripomínať tropické ovocie, černice, čierny čaj a mandarínky.

Čo však toto ocenenie znamená?

The Great Taste je v dnešnej dobe najväčšia a najspoľahlivejšia akreditačná schéma pre kontrolu a hlavne oceňovanie kvalitných potravín a nápojov.

Vytvára tak prostredie pre podporu a propagáciu lokálnych producentov a ich produktov. Od roku 1994 ocenili vyše 150 000 produktov z Veľkej Británie, ale aj spoza oceánu.

Že získať toto ocenenie nie je úplne najjednoduchšie, značí aj to, že svoj produkt musíš poslať najskôr do Londýna na testovanie. Pekný obal ani marketing ti hviezdu nepomôžu získať.

Jediný faktor, ktorý skutočne zaváži, je chuť. Ohodnotenie chuti má na starosti porota, ktorá je zložená z 500 odborníkov, ktorí tvoj produkt veľmi dôkladne otestujú.

Prevzaté z webu startitup.sk autor článku Martin Papai

    Napísať komentár