Káva Jánošík láme rekordy

Káva Jánošík láme rekordy

Káva Jánošík láme rekordy: Kávoholik ňou láka ľudí od talianskych káv

Zákazníci si na eshope kavoholik.sk v priebehu štyroch dní objednali neuveriteľných 1 134 kilogramov zmesi Jánošík, čo je nový rekord platformy Kávoholik. Udialo sa tak medzi 6. a 9. januárom 2024 a pravdepodobne ide o najväčší predajný úspech, ktoré sa slovenským pražiarňam kávy (s výnimkou tej najväčšej) kedy podaril.

Spúšťačom nákupného šialenstva boli dva faktory. Jánošík získal v závere decembra v súťaži International Coffee Tasting zlatú medailu v kategórii espresso zmes a Kávoholik vzápätí jeho predajnú cenu znížil o tridsať percent na 16,80 € za kilogram (akcia platí do 13. februára vrátane). Táto kombinácia fungovala neskutočne a na eshope „pípala“ jedna objednávka za druhou.

Výnimočný pomer cena/kvalita

Tá káva si to zaslúži,“ povedal obchodný riaditeľ rodinnej firmy Kávoholik Ján Hoľko v rozhovore pre Blog o káve. „Za danú cenu je to ozaj výnimočná kvalita. Ide nám o to, aby sme tieto espresso blendy dostali k čo najširšiemu počtu zákazníkov, a to aj na úkor marže. Keď urobíme takúto akciu s 30-percentnou zľavou, tak pri kvalite danej kávy ide skôr o rozšírenie počtu zákazníkov, ako o nejaký zárobok.“

Zmes Jánošík je zložená z brazílskej arabiky Santos Fancy Astrid a indickej robusty Kaapi Royal v pomere 90:10. „Brazílska káva je naturálka a ide o výber najlepších káv z regiónu s cuppingovým skóre 82 bodov. Má dobré arómy, nízku kyslosť, ponúka tóny čokolády a lieskových orieškov s jemnou ovocnou dochuťou. Robusta pochádzajúca z Indie je zasa príjemnejšia a jemnejšia ako robusty z Vietnamu. Všetko to dokopy tvorí veľmi príjemnú kávu. Pražíme ju stredne a zrná sú krásne príjemne hnedé. Oliver (Pešta, pražiar Kávoholika, pozn. red.) to vyladil k dokonalosti.

Alternatíva k talianskym kávam

Podľa Jána Hoľka má byť Jánošík alternatívou pre ľudí, ktorí doposiaľ kupujú talianske kávy: „Chceme, aby Slováci pili naše kávy, respektíve kávy od slovenských pražiarní. Takto im ponúkame výberovú kávu, ktorá nie je prepražená, lesklá a spálená, navyše je od lokálnej pražiarne a vyjde na 16,80 € za kilo. Ako som spomínal, v našom prípade toto nie je o zárobku. To, čo nám ostane, pokryje len náklady na výrobu, mzdy a aj dopravu, veď pri objednávke nad 30 € aj pri tejto akcii ponúkame dopravu zadarmo.

Je to kvalitatívne podobná káva, ako ponúkajú známe talianske značky? „Nemyslím si. Je totiž oveľa lepšia,“ skonštatoval Ján Hoľko s úsmevom. „Okrem zlatej medaily z International Coffee Tasting sa dočkala ocenenia aj na potravinárskom veľtrhu Danubius Gastro, kde bola vyhlásená za najlepšiu kávu. Najväčším ocenením je pre nás hlavne jej zvyšujúci sa predaj. Zákazníci dostávajú za cenu komoditnej kávy reálne výberovú kávu. Samozrejme, sto ľudí – sto chutí, ale myslím si, že 99 percent zákazníkov je spokojných. Pri každej káve platí, že nesadne každému.

Slováci začínajú nakupovať v domácich pražiarňach

Vráťme sa ešte k predajnému rekordu, ktorý Kávoholik zaznamenal. Tých 1 134 kilogramov predanej kávy za štyri dni je úlet. „Neverili sme vlastným očiam. Sme však veľmi radi, že Slováci sú v čoraz hojnejšom počte pripravení kupovať kávu z domácich pražiarní.

Podobné zľavové akcie chceme robiť pravidelne, snažíme sa o to približne raz do mesiaca. Vždy sa týkajú takýchto espresso blendov, ktoré tvoria drvivú časť predaja na Slovensku. Naša produkcia však nie je len o tom, pretože ponúkame aj extrémne kvalitné výberovky, ktoré sú ozaj svetová špička. Niektoré kávy, ktoré máme na filter, sú úplne iná liga. Vždy sa snažíme vybrať niečo top a odlíšiť sa od zvyšku trhu,“ dodal Ján Hoľko.

Dodajme, že na eshope kavoholik.sk môžete dlhodobo využívať zľavový kód BLOGOKAVE10. Na kávy, ktoré sú v 30-percentnej zľave, kód neplatí.

Prevzaté z webu blogokave.sk autor článku Ladislav Király

Komentáre
  1. Marián
    Recenzované dňa

    Dobrý deň. Chcem napísať postreh: min.týždeň pri prezeraní fcb mi vyskočila info o akcii na Jánošíka ( som vašim sledovateľom,fanúšikom) s limit. na 800 kg. Tak som klikol na odkaz fcb a vyplnil som všetko ,objednal som 2 kg kávy na dobierku a nechal doručiť na zber.miesto Packety. Potom o cca 2 dni mi prišiel aj email o tejto akcii že končí 15.4 ale som už naň nereagoval keďže som bol v tom ,že som si objednal. Toto sa mi už stalo 2x tohto roku že objednávka v skutočnosti nebola ani vytvorená. Pritom na fcb som po vyplnení údajov všetko ukončil klikom na ikonu obj.s povinnosťou platby. Keďže doteraz som nebol kontaktovaný ( máte rýchle doručenie) viem že nič z toho ?. Aj pri prihlásení na vašu stráku som zistil že nemám aktuál.objednávku... Chcel som vás len informovať o tomto postrehu. Nabudúce budem objednávať len priamo cez Vašu stránku . Prajem pekný deň

Napísať komentár