Jednodruhové kávy 100 % arabika

 Štefánik - chute sveta

Ak máte radi širokú paletu chutí, rad káv Štefánik je pre vás tou ideálnou voľbou. Váš kávovar vás prevedie rozmanitosťou celého sveta. Odrody, ktoré sme pre vás vybrali, odzrkadľujú pestrosť pestovateľov kávy z celého sveta.

Peru
prináša veľmi jemnú vyváženú chuť marhulí, kvetov magnólie a manga.

Mexiko
chuť mandlí, trstinového cukru a muškátového orecha.

Brazília
chuť mliečnej čokolády, lieskových orieškov, granátového jablka a ďatlí.

Keňa
chuť čiernych ríbezlí, papáje, paradajok a zlatých hrozienok.

Panama
chuť čučoriedok, pražených mandlí, mandaríniek

Kuba
chuť kakaa, tabaku, nugátového likéru a arašidov

Kolumbia
chuť mliečnej čokolády, marcipánu a kešu dopĺňajú tóny broskyne

Guatemala
chuť tmavej čokolády, černíc, javorového sirupu

Etiópia
chuť limetiek, mandlí, ananásu a levanduľových kvetov

Kostarika
chuť citrónovej trávy, rebarbory a škoricového drievka

Nikaragua
chuť grepu, lieskových orechov a kokosu

Tanzánia
chuť červených pomarančov, čučoriedok, čerstvého chleba a zázvoru

Uganda
chuť marhúľ, koriandra, jazmínových kvetov a tónov cédrového dreva

Honduras
chuť pomela, kakaa a lieskových orieškov

Jednodruhové kávy 100 % robusta

Bátorička – hriešna vitalita

Káva Bátorička je upražená zo 100 % indickej robusty. Preto rovnako ako jej patrónka, krvilačná grófka z Čachtického hradu, rozbúcha vaše srdce. Vysoký obsah kofeínu umocňuje jej silnú a plnú chuť. Ak sa naplno poddáte svojim zmyslom, vychutnáte si v šálke tejto kávy chuť horkej čokolády, čerstvého chleba a vaša dochuť bude príjemne poznačená sušenými slivkami.

Zmesi

Štúr

Zmes Štúr pražíme zo štyroch druhov arabík z krajín Južnej Ameriky - Brazílie, Guatemaly, Kolumbie a matky všetkých kávovníkov - Etiópie. V kombinácii s prémiovou robustou z Indie, ktorá dodáva našej zmesi arómu lieskových orieškov, je káva Štúr vyladená pre každodenné pitie. Stredné praženie zachováva v kávovníkových zrnkách to najlepšie - nezameniteľnú vôňu po orieškoch, jemnú chuť kakaa a marcipánu s dlhotrvajúcou dochuťou. S nádychom bobuľového ovocia je to jednoducho nezameniteľná a jedinečná harmónia tónov pre každodennú šálku kávy.

Káva Štúr získala medzinárodné ocenenie - 
zlatú medailu v International Coffee Tasting 2022 a cenu Danubius Gastro 2022 za najlepšiu kávu.

Jánošík – legendárna energia

V káve Jánošík dominuje brazílska arabika Santos so svojou charakteristickou chuťou horkej čokolády, pri trochu tmavšom pražení vystupujú na povrch aj tóny mandlí v pozadí so štipkou amaretta. Harmóniu dolaďuje robusta so svojimi orieškovými tónmi. Jánošík má výraznú a plnú chuť charakteristickú najmä pre kávy z južných krajín Európy. Je ideálna pre kombináciu s mliekom alebo len tak na prebudenie a prvý ranný úsmev na vašej tvári.

Ostrolúcka – ikonická chuť

Zmes Ostrolúcka je kombináciou výnimočnej indickej arabiky Monsooned Malabar a veľmi jemnej indickej robusty Monsooned v rovnakom pomere. Jej vyvážená chuť si vás podmaní a očarí zároveň. Rovnako, ako nezabudnuteľná múza Adela Ostrolúcka, po ktorej je pomenovaná. Tradičná chuť nugátu s tónmi čerstvého chleba a tmavej čokolády si vás nepochybne získa hneď prvou šálkou. A napokon váš zážitok z kávy vyšperkuje do dokonalosti likérovo–dymová dochuť.

Beňovský – dobrodružná cesta

Káva Beňovský si vás podmaní svojou charakteristickou chuťou lieskových orechov v kombinácii s bobuľovým ovocím. Ľahkú až jemne šteklivú ovocnú dochuť dokonale dopĺňa životaplná robusta s orieškovými tónmi. Espresso káva Beňovský prevedie všetkých dobrodružnou cestou a plnosťou svojej chute aj vás zaručene vytiahne zo všednosti bežných dní.

Kávoholik espresso zmes 70/30

V káve Kávoholik espresso zmes dominuje brazílska arabika Santos Astrid so svojou charakteristickou chuťou orieškov a horkej čokolády. Harmóniu dolaďuje kvalitná robusta Kaapi Royale z Indie. Táto zmes má výraznú a plnú chuť talianskeho espressa. Je ideálna pre kombináciu s mliekom alebo len tak na prebudenie a načerpanie pravej kávovej energie.

Espresso zmes získala medzinárodné ocenenie - zlatú medailu v International Coffee Tasting 2022.