Príbeh značky

Slovensko, hovorí sa, že malá krajina v srdci Európy, keďže sa pri Kremnických Baniach nachádza jej geografický stred. Krajina, ktorej ľudia majú veľké a odvážne srdce, je vo svete známa ako raj jaskýň, hradov, zámkov, termálnych prameňov, ale aj krásnych žien, či bryndzových halušiek. Jej históriou prechádzali slovenskí velikáni ako Jánošík, Štúr, Štefánik, či Beňovský, Jessenius, Murgaš, Banič, ktorí ju pomáhali formovať a zviditeľňovať vo svete.

S takýmto veľkým a odvážnym srdcom sa pustili prví slovenskí Kávoholici do praženia kávy na Slovensku. A to aj napriek tomu, že sa táto malá krajina historicky s kávou nespája, a ani v nej kávovníkové zrná nerastú. Všetky svoje skúsenosti, ktoré Kávoholici nadobudli v dlhoročnej „kávovej praxi“, využili a znásobili v značke Slovensko v srdci, ktorá odpovedá na lokálne chute spotrebiteľov a je pražená srdcom Kávoholikov – majstrov kávového remesla.

Domovom kávy Kávoholik i je pražiareň, ktorou špecialitou je OMNI praženie. Tradičný názor hovorí, že podľa typu praženia sa odporúča aj typ prípravy kávy. Pražiareň našla cestu, ako pražiť kávu tak, aby ju bolo možné pripravovať akýmkoľvek spôsobom a jej pitie bolo pre spotrebiteľa vždy zážitkom a nesklamalo ho v chuti.

Alchýmiou dobrej kávy je poznať majstrovstvo výberu bobúľ a správneho praženia v spojení so schopnosťou definovať chuťový profil slovenského spotrebiteľa a jeho kávové potreby. Kávoholici túto alchýmiu poznajú a s citom a láskou namiešavajú tie správne čerstvé zmesi, aby káva nielen chutila aj odpovedala na potreby spotrebiteľov.

Kávoholik si požičal mená slovenských velikánov ako symboly, cez ktoré odpovedá na špecifický profil lokálnej chute a reaguje na potreby tých čo pijú kávu.

Dodanie energie? Odpovedá na ňu Slovensko v srdci zmesou arabiky a robusty pod názvom Jánošík, ktorý je reprezentantom legendárnej energie, odhodlanosti a spravodlivosti.

Štúr Zo štyroch druhov arabiky v kombinácii s prémiovou robustou vznikla kávová zmes pod názvom Štúr, ktorý bol slovenským národným buditeľom.

Potreba socializácie? Slovensko v srdci vie, že ľudia sú rôznorodí a majú aj rôzne chute. Ich uspokojenie tak prináša káva 13 odrôd pestovaných po celom svete, ktorej tvárou je Štefánik, slovenský generál, letec, fotograf, astronóm.

Pokušenie zhrešiť? Ak sa naplno poddáte svojim zmyslom, vychutnáte si chuť horkej čokolády, čerstvého chleba a Vaša dochuť bude príjemne poznačená sušenými slivkami. Káva Bátorička je upražená zo 100 % vietnamskej robusty a jedinou šálkou tejto kávy si doprajete priam hriešnu vitalitu.

Ikonická chuť? Zmes Ostrolúcka je kombináciou výnimočnej indickej arabiky a  veľmi jemnej indickej robusty. Tradičná chuť nugátu s tónmi čerstvého chleba a tmavej čokolády si Vás nepochybne získa hneď prvou šálkou. A napokon Váš zážitok z kávy vyšperkuje do dokonalosti likérovo–dymová dochuť.

Túžba po dobrodružstve? Nechajte sa doslova podmaniť charakteristickou chuťou lieskových orechov v kombinácii s bobuľovým ovocím. Ľahkú, až jemne šteklivú ovocnú dochuť dokonale dopĺňa životaplná robusta s orieškovými tónmi. Espressokáva Beňovský prevedie všetkých dobrodružnou cestou a plnosťou svojej chute aj vás zaručene vytiahne zo všednosti bežných dní.

Kávoholik espresso zmes 70/30 V káve Kávoholik espresso zmes dominuje brazílska arabika Santos Astrid so svojou charakteristickou chuťou orieškov a horkej čokolády. Harmóniu dolaďuje kvalitná robusta Kaapi Royale z Indie. Táto zmes má výraznú a plnú chuť talianskeho espressa. Je ideálna pre kombináciu s mliekom alebo len tak na prebudenie a načerpanie pravej kávovej energie.

Ako my Kávoholici hovoríme: „kávu  pražíme srdcom pre vaše chute“ a ponúkame ju prostredníctvom slovenských velikánov ako symbolom lokálnych potrieb.