Získali sme medzinárodnú cenu za kávu na filter

Získali sme medzinárodnú cenu za kávu na filter

Získali sme medzinárodnú cenu za kávu na filter

Pri správnej príprave si v nej vychutnáte chuť čučoriedok, višní a černíc. Jemná acidita pôsobí v tejto 100 % arabike pri svetlom pražení priam lahodne a určite oceníte aj stredne plné telo s primeranou intenzitou. To, že ide skutočne o kvalitnú kávu, potvrdzuje aj vysoké SCA hodnotenie, ktoré je až 87,00.

Sme hrdí, že v tomto roku sa nám podarilo získať už druhé ocenenie, tentokrát dokonca medzinárodné, v obrovskej svetovej konkurencii, v rámci Great Taste 2022. V máji tohto roku nás potešila cena Danubius Gastro 2022 pre espresso zmes Štúr/mentálna obnova, teraz sme potvrdili, že máme čo povedať aj v oblasti filtrovanej kávy,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Kávoholik Ján Hoľko.

Medzinárodná porota v rámci hodnotenia ocenila zaujímavý chuťový profil, konkrétne veľa šťavnatých ovocných tónov, ktoré sú pražením správne vyvážené čokoládovými. Dlhá dochuť v šálke kávy zvýrazní orieškový a sladší charakter. „Ide skutočne o komplexnú kávu, ktorá vás vezme na príjemnú cestu,“ konštatuje sa v hodnotení.

Veríme, že toto je len príjemný začiatok ocenení pre našu kávu, ktorú skutočne pražíme srdcom pre chute našich zákazníkov,“ zdôraznil generálny riaditeľ Ján Hoľko s tým, že cieľom je ďalej napredovať. „Tak, aby podobných ocenení bolo v budúcnosti čo najviac, no predovšetkým, aby naša káva oslovila čo najviac ľudí, ocenili jej kvalitu a chutila im,“ dodal Ján Hoľko.

Komentáre
  1. Jiří
    Recenzované dňa

    Medzinárodná porota v rámci hodnotenia ocenila zaujímavý chuťový profil, konkrétne veľa šťavnatých ovocných tónov, ktoré sú pražením správne vyvážené čokoládovými.

Napísať komentár